Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin də tərəfdaş olduğu "Global Hack" hakatonu başa çatıb.
Covid -19 pandemiyası qarşısında təcili olaraq lazım olan həllər üçün fikir mübadiləsi və onları sürətli şəkildə inkişaf etdirmək, habelə post-pandemiya dövründə davamlılıq yaratmaq üçün hazırlanmış onlayn hakatonda 100-dən çox ölkədən 12000-dən çox iştirakçı 500-dən çox həyati əhamiyyətli layihə təqdim edib. Azərbaycandan iştirak etmiş 3 mentor tədbir ərzində iştirakçıların suallarını cavablandırıb.
13 mart tarixində Estoniyada başlayan və bütün dünyanın diqqətini cəlb edən hakatonun keçirilməsində əsas məqsəd dünya səviyyəli mentorları və istedadlı komandaları bir araya gətirərək daha yaxşı bir gələcək üçün həll yolları yaratmaq olub.
Qaliblər ümumulikdə 195.000 avro məbləğində mükafatlandırılıblar.
Mükafatlandırılmış layihələr: