Uqanda Respublikasının xarici işlər üzrə dövlət naziri Con Mulimbanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin fəaliyyəti ilə də tanış olublar
Ölkəmizdə səfərdə olan Uqanda Respublikasının xarici işlər üzrə dövlət naziri Con Mulimbanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzinin qonağı olub.
Qonaqlar, həmçinin “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin fəaliyyəti ilə də tanış olublar.
"Nextsale" "BigCommerce" e-ticarət platforması ilə inteqrasiyaya başlayıb
"INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin rezidenti "Nextsale" "BigCommerce" e-ticarət platforması ilə tərəfdaşlığa başlayıb. Bundan əvvəl "Nexsale" Shopify, WooCommerce, WordPress və  digər tanınmış elektron ticarət platformalarında mövcud olub. Yeni inteqrasiya "BigCommerce" istifadəçilərinə 14 günlük pulsuz sınaq müddəti ilə "Nextsale" tətbiq həllərindən faydalanmağa imkan verir.
Qeyd edək ki, "Nextsale" sayğaclar vasitəsilə onlayn mağazanıza sosial sübut və aktuallıq əlavə etməyə imkan verən platformadır.
“INNOLAND”də növbəti "Fintech Meetup" baş tutub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi” və “Bank Respublika”nın birgə İnkubasiya proqramı çərçivəsində növbəti “Fintech Meetup” keçirilib. “Fintech Meetup” “SUP Akselerator”unun ənənəvi #SUPTalks tədbiri daxilində baş tutub. Tədbirdə "VISA Azerbaijan"ın biznesin inkişafı üzrə direktoru Nurlan Hacıyev elektron ödəniş sistemləri, onların gələcəyi və texnologiyada rolu haqqında ətraflı məlumat verib.
Həmçinin birgə inkubasiya proqramının detalları və son yenilikləri müzakirə olunub.