Safavy, Taskilled və Eduaz startaplarımız Azərbaycan Respublikasının Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə və peşəkar idarəçilik yoluna həsr olunmuş forumda iştirak ediblər.
Azərbaycan Respublikası Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatasının dəstəyi ilə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi və “Bank Respublika”nın birgə Akselerasiya və İnkubasiya proqramına seçimlər başa çatıb.
Münsiflər heyətinin qarşısında öz layihələrini təqdim edən 11 startapdan 5-i yüksək bal toplayaraq proqramda iştirak etmək haqqı qazanıb.
Seçimlərdən uğurla keçən “PayLink”, “OnePoint”, “Fintrack”, “Dama-Dama” və “Bankoff” komandaları “INNOLAND“də öz layihələrini reallaşdırmaq şansı əldə ediblər.
"Kiber One Baku - Beynəlxalq İT Məktəbi"nin şagirdləri INNOLAND-də qonaq oldular. Şagirdlər INNOLAND İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi ilə yaxından tanış olaraq ölkəmizdəki innovasiya və startap ekosistemini kəşf etdilər. Mərkəzin məqsəd və xidmətləri haqqında geniş məlumat alan şagirdlər rezident startaplarla birbaşa ünsiyyət qurdular, suallarını ünvanladılar və real layihələrlə tanış oldular. Ziyarət çərçivəsində uşaqlar həm də iLAB innovativ laboratoriyasının fəaliyyətini izlədilər, burada yaradıcı ideyaların prototiplərə çevrilməsi prosesini gördülər.