Sammitdə Startap Mərkəzi Avrasiya Platformasının təqdimatı nümayiş etdirilib, Mərkəzi Avrasiya regionunda startap ekosistemlərinin inkişafı üzrə ən yaxşı təcrübələr göstərilib və startapçılar üçün tematik təlimlər təşkil olunub. Həmçinin müxtəlif ölkələrin nümayəndələri, investorlar və startaplarla maraqlı müzakirələr aparılması və vacib qərarların qəbulu üçün təkbətək görüşlər keçirilib.
“Startap Mərkəzi Avrasiya Sammiti” BMT-nin İKT sahəsində ixtisaslaşmış agentliyi olan Beynəlxalq Telekommunikasiya İttifaqı tərəfindən dəstəklənib.
"ASAN xidmət" "NASA Space Apps Challenge” hakatonu təşkil edib
7-8 oktyabr 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və  Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “İnnovasiyalar Mərkəzi”nin təşkilatı dəstəyi ilə Azərbaycan Robotexnika Mühəndisliyi Akademiyası tərəfindən "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzində “NASA Space Apps Challenge” hakatonu keçirilib.
Açılış mərasimində  “İnnovasiyalar Mərkəzi”nin direktoru Vüsal Rüstəmov, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında Kosmik Agentliyin ("Azərkosmos") Strategiya və biznesin inkişafı departamentinin direktoru Natəvan Həsənova, Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyasınının idarə heyətinin sədr müavini Rauf Cabbarov,  “NASA Space Apps Baku”nun layihə rəhbəri Nigar Rəsulzadə və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Yekunda  komandaların təqdimatlarına əsasən qiymətləndirmələr aparılacaq,  orijinallığı, konseptləri,  ixtiraçılığı ilə fərqlənən, yaradıcı problem həlli və qeyri-standart düşünmə nümayiş etdirən həllər 3 yer üzrə qiymətləndiriləcək və müvafiq olaraq mükafatlandırılacaqlar. Ölkə üzrə qalib gələn komandalar dünyanın 350 şəhərində keçirilmiş hakaton qalibləri ilə birgə yarışacaqlar.
Azərbaycan Gənclər Fondunun dəstəyi ilə keçirilən “VolİnnovatiON” layihəsi çərçivəsində könüllülər "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzində olublar
Azərbaycan Gənclər Fondunun dəstəyi və “Gənc Könüllülər” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “VolİnnovatiON” layihəsi çərçivəsində könüllülər "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzində olublar.
Layihə çərçivəsində gənc könüllülərə "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya mərkəzi tərəfindən “İdeya generasiyası. Məqsədlər və sərhədlər” mövzusunda təlim keçirilib. Təlimdə iştirakçılara "İdeya nədir?", "İnnovativ ideya", "Korporativ innovasiya sistemi necə işləyir?" mövzuları ilə bağlı məlumat verilib.
Daha sonra iştirakçılar onlara innovativ düşünməyə və biliklərini artırmağa kömək edəcək strukturlaşdırılmış üsul olan "SCAMPER" əsasında vörkşopda iştirak ediblər.