Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi” və “Bank Respublika”nın birgə İnkubasiya proqramı çərçivəsində növbəti “Fintech Meetup” keçirilib. “Fintech Meetup” “SUP Akselerator”unun ənənəvi #SUPTalks tədbiri daxilində baş tutub. Tədbirdə "VISA Azerbaijan"ın biznesin inkişafı üzrə direktoru Nurlan Hacıyev elektron ödəniş sistemləri, onların gələcəyi və texnologiyada rolu haqqında ətraflı məlumat verib.
Həmçinin birgə inkubasiya proqramının detalları və son yenilikləri müzakirə olunub.
11-12 dekabr tarixlərində Berlində baş tutan "Techcrunch Disrupt Berlin 2019" tədbirində "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə ilk dəfə Azərbaycan pavilyonu sərgilənib. Tədbirdə Azərbaycandan olan 6 startap öz məhsulunu sərgiləyib ki, onlardan 3-ü "INNOLAND"in "Nextsale", "Botbox", "Qreact rezidentləridir.
"Techcrunch Disrupt" ən yaxşı startapları, investorları, hakerləri və texnologiya pərəstişkarlarını bir araya gətirir. Tədbir çərçivəsində “Startup Battlefield”, 24 saatlıq açıq Hackathonlar, “Startup Alley”, “Hardware Alley”, müxtəlif panel müzakirələri, seminarlar, workshoplar təşkil olunur.
İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin (İRİA) dəstəyi, SUP VC-nin təşkilatçılığı ilə Naxçıvan Dövlət Universitetində “Azərbaycan startaplara verilən dəstək” mövzusunda INNOSTART adlı panel müzakirə təşkil olunub.
“INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin müdiri Nicat Əmiraslanov, UNEC İnkubasiya Mərkəzinin direktoru Mübariz Şahbazlı və NDU IT şöbəsinin müdiri Hüseyn Əsgərlinin spiker qismində çıxış etdiyi panelin əsas məqsədi region gənclərini innovasiya və startap imkanları ilə yaxından tanış etmək və onları bu sahəyə təşviq etmək olub. Panel zamanı startaplara göstərilən dövlət dəstəyi mexanizmləri, investisiya imkanları və innovasiya mühiti ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.