Uqanda Respublikasının xarici işlər üzrə dövlət naziri Con Mulimbanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin fəaliyyəti ilə də tanış olublar
Ölkəmizdə səfərdə olan Uqanda Respublikasının xarici işlər üzrə dövlət naziri Con Mulimbanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzinin qonağı olub.
Qonaqlar, həmçinin “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin fəaliyyəti ilə də tanış olublar.
Şəhid övladları üçün “Gənclik düşərgəsi” təşkil olunub.
Şəhid övladları üçün “Gənclik düşərgəsi” təşkil olunub
Layihə çərçivəsində "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi tərəfindən 7–23 yaş aralığında olan şəhid övladları üçün bir sıra maarifləndirici və praktiki sessiyalar keçirilib.
“Şəhərsalma yaradıcılığı” fəaliyyəti zamanı komandalara təqdim olunan ləvazimatlar vasitəsilə yenilikçi şəhər modelləri hazırlanıb və sərgilənib. Həmçinin, innovasiya və ideya generasiyası mövzusunda təlimlər təşkil olunub. İştirakçılar startap anlayışı, ideyanın formalaşdırılması və təqdimat bacarıqları üzrə interaktiv sessiyalara qatılıblar.
Proqram müddətində gənclər yaradıcı düşünmə, problem həlli və ideyaların effektiv təqdimatı istiqamətində bilik və bacarıqlarını inkişaf etdiriblər.
Layihə “YAŞAT” Fondunun, Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyinin təşkilatçılığı, Goranboy Rayon İcra Hakimiyyətinin, ASAN Könüllüləri Təşkilatının, "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, Bakı Psixologiya Mərkəzinin və Azərbaycan İnsan Resursları Assosiasiyasının dəstəyi ilə baş tutub.
“Gənclik düşərgəsi” gənclərin potensialının üzə çıxarılması, onların gələcək təhsil və karyera seçimlərinə müsbət istiqamət verilməsi baxımından əhəmiyyətli platforma kimi dəyərləndirilir.