“World Net Summit” onlayn konfransı keçiriləcək
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İnkişaf Proqramının, “SUP VC”-nin dəstəyi, "BP" şirkətinin baş sponsorluğu, Net Summit şirkətinin təşkilatçılığı ilə 11-15 may tarixlərində “World Net Summit” onlayn konfransı baş tutacaq.
Ümumilikdə 8 tədbirdən - “Startup Academy”, “Monex Summit”, “Government Address”, “Baku E-Trade Forum”, “Maintech Forum”, “Venture Summit”, “Corporate Innovation Forum”, “Influencer Summit” ibarət olan onlayn konfransda 15 ölkədən 50-dən çox spikerin çıxışı nəzərdə tutulur.
11 may 16:30-18:00 saatlarında “Startup Academy” tədbiri “SUP VC”nin direktoru Vüsal Kərimlinin moderatorluğu, Gürcüstan İnnovasiyalar və Texnologiya Agentliyinin sədri Avtandil Kasradze, “Startup Estonia”nın baş icraçı direktoru Marika Tru, “Astana Hub”ın baş icraçı direktoru Jospef Ziqler, “Startup Lithuania”nın baş icraçı direktoru Roberta Rudokin, Azərbaycan İnnovasiyalar Agentliyinin sədri Tural Kərimli və BMT-nin İnkişaf proqramının Avropa və Mərkəzi Asiya üzrə Regional İnnovasiya Mərkəzinin rəhbəri Leyla Sadikunun spiker kimi iştirakları ilə baş tutacaq.
19:30-21:00 saatlarında Monex Summit tədbiri MENA Fintech Assosiasiyasının sədri Namir Xanın moderatorluğu, Mastercard şirkətinin Vitse-prezidenti Fabrizio Burlando, Burnmark CEO-su Devi Mohan, Santander Bankın maliyyə sənayesinin transformasiyası üzrə rəhbəri Juan Jimenez Zaballos, Token şirkətinin idarəedici direktoru Maykl Oluqlin və Mastercard şirkətinin açıq bankçılıq üzrə qlobal rəhbəri Hakan Eroğlunun spikerliyi ilə baş tutacaq.
Qeyd edək ki, https://worldnetsummit.com/home saytından qeydiyyatdan keçməklə digər tədbirlər barədə ətraflı məlumat əldə edə bilər və konfrans canlı yayımlandığı zaman email vasitəsi ilə məlumatlandırma əldə edə bilərsiniz.
Konfrans "World Net Summit"in "Facebook" səhifəsində və "Youtube" üzərindən canlı yayımlanacaq.