Proqramlaşdırma sahəsində yerli və xarici şirkətlərdə iş imkanları mövzusunda tədbirimiz baş tutub
"INNOLAND" və "NextStep" təhsil mərkəzi birgə olaraq bu mövzuları daha da aktuallaşdırmaq məqsədi ilə proqramlaşdırma öyrənmək istəyənləri və proqramçıları bir araya gətirib. Xarici və yerli bazarda karyera imkanlarından yararlanmaq istəyən gənclər tədbirə qatılaraq bu sahədə olan bir sıra mövzulardan faydalanıblar.
Spikerlərimiz tərəfindən seminarda
Xarici və yerli bazarda necə iş tapmaq olar?
Necə uğurlu müsahibə vermək olar? kimi mövzuları əhatə edən müzakirələr aparılıb.
Həmçinin, iştirakçılara netvörkinq üçün fürsətlər yaradılıb, bu sahədə yeni tanışlıqlar yaranıb.
Gəncədə "Hackathon"a start verildi
Tədbirin ilk 2 günü iştirakçılar “Startap nədir?”  “Startap ideyasını necə formalaşdırmaq olar?”,  “Bazar araşdırması”,  “Biznes model strukturu: biznes modeli, biznes plan”, “Təqdimat bacarıqları” kimi əsas təşəbbüskarlıq anlayışları ilə tanış olacaqlar.
"INNOLAND" və “Yeni Fikir” arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalandı
Martın 17-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan “İnnovasiyalar Mərkəzi” MMC (İNNOLAND) və “Yeni Fikir” MMC arasında anlaşma memorandumu imzalanıb. Memorandumun məqsədi ölkəmizdə və regionda texnologiya startapları üçün sahibkarlıq ekosisteminə dəstək göstərmək və inkişaf etməkdə olan (və ya digər) texnologiya sahibkarlarının ehtiyaclarına xidmət göstərən yüksək səviyyəli tərəfdaşlığın həyata keçirilməsidir.
Sənəddə texnologiya sahibkarlığının formalaşması və inkişafı ilə yanaşı, biznes təşəbbüskarlığının gücləndirilməsi ilə bağlı əməkdaşlıq məsələləri də öz əksini tapır. Belə ki, anlaşma memorandumun istiqamətlərində ölkəmizdə innovasiya ekosisteminin, eləcə də biznes təşəbbüskarlığının qurulması və inkişafına hesablanmış məqamlar öz əksini tapır.
Xatırladaq ki, “İnnovasiyalar Mərkəzi” MMC (İNNOLAND) ölkəmizdə və regionda innovasiya ekosisteminin qurulması, eləcə də texnologiya sahibkarlığının (startapların) inkişaf etirilməsi üçün, fəaliyyət strategiyasına uyğun olaraq, yerli və beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlıq edir. Bu cür təşkilatlardan biri kimi "Yeni Fikir" MMC Azərbaycanda intellektual xidmət sektorunda fəaliyyət göstərən, həmçinin startap mədəniyyətinin formalaşmasında özünəməxsus rola malik olan şirkətlərdəndir. Belə ki, bu il altıncı dəfə baş tutan "Yeni Fikir" startap müsabiqəsi "Yeni Fikir" MMC tərəfindən, Bakı Mühəndislik Universitetinin təşkilati, BP şirkətinin maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilir. "Yeni Fikir"şirkəti eyni adlı startap müsabiqəsinin təşkilində “İnnovasiyalar Mərkəzi” MMC (İNNOLAND) ilə əməkdaşlıq edir. Müsabiqədə qalib gələcək 5 startap layihəsinin inkişafı da İNNOLAND İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzində dəstəklənəcək.