Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzində "Süni zəka" mövzusunda görüş baş tutub.
Görüş “SUP Akselerator”unun ənənəvi #SUPTalks tədbiri daxilində keçirilib. "Destin AI" startapının qurucusu Nərgiz Məmmədova süni zəka, onun imkanları və gələcəyə təsirindən danışıb.
Nərgiz Məmmədova Kanadanın Toronto şəhərində yaşayan texnoloqdur. O, texnologiya ilə immiqrasiya məsələlərini həll etməyə yönəlmiş "Destin AI" startapının qurucusudur. Nərgiz Məmmədova 3 ölkədə - İsveçrə, Yaponiya və Kanadada idarəetmə təhsili alıb və Beynəlxalq Biznes Magistr dərəcəsinə sahibdir.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin rezidentləri Gürüstanda baş tutan "EuroAsian Startup Awards" çərçivəsində keçirilən "Hackmeout Hackathon"da iştirak ediblər.
Tədbirə 10 ölkədən 100-ə yaxın startap rezidenti qatılıb.
Qeyd edək ki, "EuroAsian Startup Awards" Google və Microsoft kimi qlobal şirkətlərlə, məşhur sənaye mütəxəssisləri və investorları ilə tərəfdaşlıq edən dünyanın ən böyük startap müsabiqələrindən biridir. "EuroAsian Startup Awards"in Azərbaycan üzrə ölkə təmsilçisi "SUP" Akseleratorudur.